سایت وایمکس مبین نت، آمیخته با وبلاگی برای تعامل

مبین نت، یادآور موج بلندی از وایمکس که از پارس تا خزر را به پوشش گرفته، نامی محبوب برای کسانی که دوستدار اینترنت پایدار و سیارند.

لوگوی مبین نت

واژه ی مبین نت را در گوگل جستجو نموده و سایت مبین نت را در وضعیت مناسبی یافتم چراکه همانند سایت دانشگاه صنعتی شریف دارای سایت لینک بود، گوگل به سایت هایی که وضعیت سئوی مناسبی داشته و دارای محبوبیت بالا هستند سایت لینک اختصاص می دهد، یعنی صفحات مهم آن سایت ها را در زیر صفحه اصلی آن نمایش داده و به مخاطب پیشنهاد می دهد.

سایت مبین نت در گوگل

همانطور که مشاهده می کنید title به صورت کامل در نتایج سرچ گوگل نمایش داده نشده و به سه نقطه ختم شده است، title سایت بهتر است زیر ۶۰ کاراکتر باشد، بنابراین شایسته تر است اگر قسمتی از title سایت که در نتایج جستجو مشاهده نمی شود را حذف کنیم.

بعد از ورود به سایت اولین چیزی که خودنمایی می کند ساختار کلی آن است که حس نظم و انسجام را به مخاطب القاء می نماید، سپس طرح ساخته شده با فلش توجه را جلب می کند، در حالی که لوگوی مبین نت در وسط طرح قرار گرفته دو پیام از هر دو طرف لوگو نمایان می شوند، نوشته های هر دو پیام و آنچه میان آنها قرار گرفته به طور مرتب در حال تحرک های اضافی است، تحرک بیش از حد طرح ساخته شده با فلش، روی خستگی چشم موثر است.

نمای وب سایت مبین نت

استفاده از فلش برای طراحی سایت، استفاده از بهترین راه حل جهت زیبا سازی و تحرک بخشیدن به سایت نیست، بهتر است از فلش برای تولید سی دی های مالتی مدیا استفاده شود و زمانی که صحبت از طراحی سایت به میان می آید از JQuery بهره مند شویم.

وایمکس مبین نت چیست؟

هرچند وایمکس فناوری جدیدی محسوب نمی شود اما هنوز برای مردم کشور ما جدید و تازه است، بنابراین معرفی این فناوری و رفع ابهاماتی که در مورد آن وجود دارد در سایت تنها اپراتور سراسری وایمکس امر مهمی به نظر می رسد، هنوز بسیاری از مردم تفاوت بین فناوری های Wi-Fi و WiMAX را نمی دانند و یا ممکن است آن را با GPRS اشتباه بگیرند، درک مطلبی که مبین نت در صفحه آشنایی با وایمکس درج کرده است برای مخاطب کمی سنگین به نظر می آید.

مناسب تر است اگر برای توضیح در مورد فناوری وایمکس از اینفوگرافیک بهره ببریم، روابط عمومی شرکت مبین نت می تواند مسابقه ای برگزار کرده و به بهترین اینفوگرافیکی که وایمکس را به صورت جامع و ساده بیان کرده است جایزه داده و ضمن انتشار همه ی آثار ارسالی در بخشی از وبسایت خود و شبکه های اجتماعی، بهترین اثر را در صفحه آشنایی با وایمکس قرار دهد، شاید با این روش مطالب سایت مبین نت از سادگی و بی روح بودن در آمده و بیشتر مورد استقبال قرار گیرند.

 

کاربر مبین نت برای پرداخت هزینه بعد از ورود به سایت روی پرداخت اینترنتی که به طور مناسبی در بالای منوی اصلی سایت درج شده است کلیک کرده و وارد صفحه زیر می شود:

فرم پرداخت اینترنتی سایت مبین نت

از کاربر مبلغ مورد نظر سوال شده است اما توضیحی در مورد اینکه هزینه ها را از کجا باید پیدا کرد در این صفحه وجود ندارد، ممکن است کاربر با پشتیبانی مبین نت تماس گرفته و او را اینطور راهنمایی کنند که باید در پایین سایت، در قسمت خدمات و محصولات روی اینترنت پرسرعت کلیک نمایید و سرویس مورد نظر را انتخاب فرمایید.

جدول قیمت سایت مبین نت

کاربر تلفن را قطع کرده و به زحمت در میان جدول شلوغ تعرفه ها یکی را انتخاب نموده و مجددا به صفحه پرداخت اینترنتی وارد می شود، مبلغ را پرداخت کرده و بعد از چند روز تماس گرفته و از علت عدم اتصال اینترنت خود می پرسد، به او می گویند: ۵ درصد ارزش افزوده در جدول تعرفه ها حساب نشده است، ۵ درصد از آنچه پرداخت کردید را به حساب مبین نت واریز فرمایید.

کاربر ۵ درصد باقیمانده را نیز به حساب می ریزد، اما ناگهان متوجه می شود که ۵ درصد را اشتباه حساب کرده و بیشتر از مبلغ مورد نیاز به حساب مبین نت واریز نموده است، بنابراین به صفحه پیگیری اشتباه واریزی رفته و فرم را پر می کند، نهایتا مبلغ اضافی به حساب او بر می گردد.

فرم پرداخت های اشتباه در سایت مبین نت

درصد خطا در پرداخت های اینترنتی زمانی افزایش می یابد که از کاربر بخواهیم خودش چند درصد به آن افزوده و مبلغ را در فیلد مورد نظر تایپ نماید، در پرداخت های اینترنتی اعداد و ارقام باید به طور خودکار توسط سایت در فرم وارد گردند، پیشنهاد می شود شرکت مبین نت صفحه پرداخت اینترنتی را به صورت زیر طراحی کند تا درصد خطا به طور قابل ملاحظه ای کاهش یابد، در صفحه زیر پرداخت کننده صرفا شناسه خود را وارد کرده و روی دریافت اطلاعات کلیک می نماید تا با دیدن نام، ایمیل و موبایل خود مطمئن گردد که شناسه را درست وارد نموده است، فرایند دریافت اطلاعات باید با استفاده از Ajax صورت بگیرد، سپس کاربر بدون آنکه نیازی به گشت و گذار در جدول های طولانی تعرفه ها داشته باشد سرویس مورد نظر خود را با سه کلیک انتخاب می کند و همانجا قیمت را نیز مشاهده کرده و در صورت نیاز سرویس را مجددا تغییر می دهد، همچنین فرصت خواهد داشت که در صورتی که در مورد محدودیت حجم چیزی نمی داند از راهنما بهره ببرد.

استفاده از راهنما در نقاطی که لازم است موجب می شود که تعداد تماس های تلفنی ای که صرفا جهت کسب اطلاعات است کاهش یابد.

در مجموع فرم پیشنهادی زیر، هم موجب افزایش رضایت کاربر شده و هم نیاز به نیروی انسانی در مبین نت را کاهش می دهد.

فرم پیشنهادی مهدیکا

یکی از برترین ویژگی های سایت مبین نت آن است که با یک وبلاگ در هم آمیخته است، شرکت  های معتبری چون مبین نت برای تعامل بهتر با مخاطب به ایجاد وبلاگ روی می آورند، البته هرچند می توان گفت که وبلاگ مبین نت تا حدی به تعامل با مخاطب دست یافته اما در ایجاد یک فضای صمیمی با مخاطب موفق نبوده است، اگر به آخرین مطالب وبلاگ مبین نت نگاهی بیاندازیم متوجه خواهیم شد که مصاحبه با رسانه ها، خبرهای از افزایش سطح پوشش مبین نت و چند مطلب آموزشی فضای آن را پر کرده اند، اما آیا بهتر نبود مصاحبه ها و اخبار را در قسمت اخبار سایت مبین نت و آموزش ها را در قسمتی با عنوان پرسش و پاسخ منتشر نماییم؟

وبلاگ شرکت مبین نت

بهتر است به جای آنکه نویسنده ای با نام روابط عمومی، مصاحبه اخیر جناب مهندس ناصر اصفهانی، مدیر عامل محترم و موفق شرکت مبین نت را در وبلاگ منتشر نماید، جناب آقای مهندس اصفهانی علی رغم مشغله فراوانی که دارند با نام خودشان مطلبی در وبلاگ منتشر نموده و خاطراتشان از سفر به یکی از استان های محروم برای رسیدگی به مشکلات وایمکس را نقل می کردند، وبلاگ برای یک شرکت معتبر، یعنی ایجاد فضایی صمیمی برای تعامل بیشتر با مخاطب.

 تهیه کننده: حمید توکلی

به امید روزی که موج مبین نت، سراسر خاورمیانه و سپس جهان را فراگیرد.

(این نقد صرفا جهت بهبود وبسایت شرکت مبین نت و بهانه ای برای آموزش می باشد و پس از انتشار در مهدیکا برای ایمیل info@mobinnet.ir ارسال شده است.)

سایت پدر خوب اسلایدشوی زیبایی دارد اما همین اسلاید شو موجب کاهش سرعت سایت شده است، مطالعه فرمایید: سایت پدر خوب با صفحات خوردنی و دلچسب

سایر سایت های ما: نامینیک، برندسازی اینترنتی + حمید توکلی، وبلاگ شخصی
پنج شنبه، ۲۹ام تیر ۱۳۹۱

26 دیدگاه در “سایت وایمکس مبین نت، آمیخته با وبلاگی برای تعامل

 1. وای وای، من که مبین نتی هستم میفهمم در مورد پرداخت اینترتی چی میگید
  کاش درست کنند سایت رو

 2. من ۲ سالی هست از مبین‌نت استفاده می‌کنم. طرح پیشنهادی شما خیلی خوبه ولی همیشه مقدار باقیمانده‌ پرداختتون توی حساب مبین‌نت می‌مونه و اگر احیانا حجمتون تموم شد بر اساس تعرفه‌ش(هر گیگ ۶ هزار تومن هر مگ ۶ تومن) از حساب‌تون کم می‌کنه. برای همین این بدرد بخوره.

  • باز هم فکر نمی‌کنم این سیستم از سیستم پیشنهادی مهدیکا (که پارس‌آنلاین و داتک چنین سیستمی دارن) بهتر باشه.
   واقعاً خرید اینترنتی حجم اینقدر دشواره که این ویژگی که گفتید خیلی مفید محسوب بشه؟!؟؟

    • «به درد بخوره» بار مثبت داره، یعنی شما سیستم فعلی رو بیشتر می‌پسندید. ولی من گفتم به نظر من سیستم پیشنهادی مهدیکا بهتره…

     اگر هم سیستم پیشنهادی مهدیکا رو می‌پسندید، به نظرم بهتره کامنت‌هاتون رو قبل از ارسال یک بار بخونید! (البته نظر منه. شاید بقیه چنین برداشتی نکنن)

     • مسلما سیستم پیشنهادی مهدیکا بهتر و کاربردی تره

      در فرم فعلی سایت مبین نت باید ۵ بار تایپ کرده و یک بار انتخاب کنیم.

      اما در فرم پیشنهادی مهدیکا باید صرفا یکبار شناسه را تایپ کرده و چهار مورد باقیمانده را با یک کلیک انتخاب کنیم

 3. خیلی عالی بود، از سایتی که وقتی بهش نگاه میکنم نمی تونم ایرادی پیدا کنم توش خیلی موشکافانه انتقاد کردید
  واقعا طراحی وب اگه بخوایم تخصصی بهش نگاه کنیم کار ساده ای هم نیست

 4. یا دانلود رایگان نذارید یا اینکه میزارید بشه دانلود کرد
  خیلی مسخره بود امشب هر چی خواستم دانلود کنم نشد

 5. نقدها واقعا قابل پیش بینی نیستن، من قبل از مطالعه نقد میرم تو سایت ذکر شده و سعی میکنم خودم نقد کنم و بعدش میام اینجا ببینم چقدر نقد کردنم خوب شده ولی میبینم شما به مواردی اشاره کردید که خیلی مهمه و خیلی دیده نمیشه

 6. بازپینگ: چطور اعتماد مخاطب را به سایتم جلب کنم؟ | مهدیکا . اینفو

 7. بازپینگ: چطور اعتماد مخاطب را به سایتم جلب کنم؟اِن اِن بلاگ | اِن اِن بلاگ

 8. سلام
  لطفا کمکم کنید
  من از شرکت مبین ایرانیان مودم مبین نت گرفتم میخواستم بدونم ایا این شرکت معتبره؟
  اینم ادرس سایتشونه
  http://wimaxmobin.com
  لطفا سریع جواب بدین

 9. بازپینگ: نمایندگی چی؟ | اِن اِن بلاگ

 10. دوستان من یک سال مبین نت داشتم واقعا بدترین سرویس و پشتیبانی و تو تهران میده، فقط یه ماه اول خوب بود بعدش تازه شروع شد و از طریق یکی از دوستان که یه مدت تو قسمت فنی مبین نت بود و اومده بود بیرون فهمیدم شیرو یک به ده دوازده کردن چند بار زنگ زدم به جایی نرسیدم رفتم دفترشون بازم کسی جوابگو نبود، آدم حس میکنه سرش کلاه گذاشتن. واقعا متاسفم .مجبور شدم مجددا سرویس adsl بگیرم خیلی بهتره.

دیدگاه‌ها غیرفعال هستند.